
Elkészült a novemberi összefoglalónk az aktuális frissítéseinkről. Augusztusban 4 cikkünk jelent meg és három újabb leckével bővítettük a fotótanfolyam teljes leckéinek a számát. Így 43-ra nőtt az Online fotótanfolyam leckéinek a száma!
Novemberi frissítések az Online fotótanfolyam leckéiben:
A három új leckénk:
41. RÖVID TRÜKKÖK 1:
- piros szem eltüntetése
- vízjel készítése fotókra
- egyszínű keret készítése
42. A KÉPEK ÁTMÉRETEZÉSE 1:
- képek az internetre
- digitális fotólaborban készülő képek
- Fit vagy Fill kitöltés?
- a fotók vágása, méretre vágása
43. A KÉPEK ÁTMÉRETEZÉSE 2:
- a képek átméretezése
- csoportos (kép-) konvertálás
- exif adatok törlése
Novemberi fotós cikkeink:
Próbáld ki! Világítsd át!
Itt az ősz, készülhetnek a párás, ködös, sárga faleveles képek. Mi azonban egy másik tippet szeretnénk adni az őszi hangulat megörökítésére. Az őszi hangulat vonzza a fotósokat. De mit tehetünk, milyen képet készítsünk, ha nincs kedve kimozdulni az embernek, mert éppen pocsék esős idő van napok óta?
Szenzorméretek jelentősége 1.
Full frame, APS-C, 4/3 colos, miért van ennyi méret, és mi ezeknek a jelentősége? Mi az a gyújtótávolság szorzó? Miért változik képkidolgozásnál a képek oldalaránya? Sok-sok kérdés, ezekre szeretnénk választ adni.
Szenzorméretek jelentősége 2.
Folytatjuk a szenzorméretekkel kapcsolatos kérdéseket. Miért változik a képek oldalaránya képkidolgozásnál? Bizonyára sokan jártak már úgy, hogy a digitális fotólaborban előhívott képeinek a mérete és a képkeret mérete nem egyezett meg. Még akkor sem, ha ugyanazt a méretet kérték a kidolgozó laborban, mint a képkeret mérete.
Páros fotók klasszikus hibája!
Sokadszorra találkozom mostanában ismét ugyanazzal a hibával, így gondoltam megemlítem az aktuális fotós cikkek között. A hibás fénykép a következőképpen néz ki: Gyönyörű, éles háttér lőtt áll egy életlen pár.