Elkészült a májusi összefoglaló, az aktuális frissítéseinkről.
Ismét egy újabb leckével bővítettük az Online fotótanfolyam leckéinek számát, és négy új cikk is született. Aki lemaradt valamelyikről most megnézheti:
Májusi frissítések az Online fotótanfolyam leckéiben:
- a legfontosabb beállítások
- a panorámafényképezés lépései
- panorámakép kompakt, vagy bridge fényképezőgéppel
- az elkészült képek összeillesztése képszerkesztő programmal
- panorámakép egy felvételből, panorámahamisítás
Így 33-ra bővült az Online fotótanfolyam leckéinek a száma!
Videók a leckék anyagában:
A fotótanfolyam ingyenes leckéihez készítettünk és feltöltöttünk videókat olyan részekhez, ahol segíti az egyszerűbb megértést.
A cikkek frissítései:
Próbáld ki! Portré különböző magasságból!
Elég-e a fotóalanyunkkal szemben megállni és abból a magasságból, úgy ahogy megálltunk, lefotózni? Egy fotótanfolyamon, ha felteszik ezt a kérdést biztos a válasz: Nem. Akkor milyen magasról fényképezzünk? Milyen jelentősége van?
Amikor a fény megcsillan a modell szemében az mindig jó! Érkezett már kérdésként, hogy ezt hogyan lehet elkerülni? Nem kell elkerülni! Ennek két oka is van:
Próbáld ki! Ha tájkép, akkor polárszűrő!
A polárszűrőknek két fontos funkciója van. Ám ebből a kettőből csak az egyiket használjuk gyakrabban. Ezt a funkcióját a polárszűrőknek egy rövid leírással, és videóval mutatom be.
Egy régi fényképnek legalább olyan érdekes lehet a hátulja, mint az eleje. Miért érdemes megfordítani és megnézni egy régi kép hátulját is? Mi is volt a vizitkártya, és a verso? Dömötör Zoltán: KOROK, KÉPEK, KAMERÁK című könyvéből szeretnék megosztani ehhez kapcsolódóan egy részletet az érdeklődőkkel.